2012 m. birželio 21 d., ketvirtadienis

Tofu tofu tofu

Vakar gaminau ne tik sriubą, dar su mama gaminom ir tofu. Nugi Dievų maistas, bais skanus :) Kadangi neturiu nigari ar kito rimto koagulianto teko išbandyt po ranka turimus dalykus! Bandžiau su citrinos sultimis, taip pat su obuolių actu, vandeniu ir druska. Šitas pavyko geriau nei su citrina. Su citrina ne taip sojos pieną sutraukia į varškę. Tačiau skonis su citrina skanesnis, su actu rūgštoka! Bet vistiek gardu gardu :)
Tofu gaminimas gan ilgas, kantrybės reikalaujantis procesas :) Prisipažinsiu, ne kartą mano gaminys iškeliavęs šiukšliadėžėn yra, nes vis nesigaudavo... Ną bet dabar gaunasi visada! Atradau savo užtikrintą sisitemą :)
 
Tofu receptas: 

600 g sojos pupelių
4,25 l vandens
250 ml obuolių acto
250 ml vandens
1 v.š. druskos
virtuvinio kombaino (!!!)






Taip pat reikia skuduro, pupelėms nukošti, bei visos susigalvotos sistemos sūriui gaminti :) Maniškė atrodo štai taip :  





Gaminimo eiga:

  1. Pupeles reikia nuplauti ir  išmirkinti 8-12 val su 4,25 l vandens. Po mirkymo vanduo neatrodo labai švarus, tad aš kartais mėgstų jį išpilt ir pakeist vandeniuką šviežiu ir skaidriu :) Tokiu pat kiekiu.
  

   2.  Pupeles sumalti su nedideliu kiekiu to paties vandens, kuriame mirko pupelės iki "košytės". Taip sumalamos visos pupelės ir visas vanduo (jei vandens lieka - supilti jį į jau sumaltas pupeles, viską gerai išmaišyti).




   3. Gautą masę reikia nusunkti su kažkokio audeklo pagalba į didelį puodą, kurį bus galima dėti ant ugnies. Pienas gausis su daugybe putų. Jų nugriebti nereikia.



  4.  Pieną virti ant vidutinės ygnies vis maišant (kitaip svyla dugnas). Kai užvirs sumažinti ugnį ir pavirinti dar 5 min. Verdant pieną reikia labai atidžiai stebėti, nes sekundžių reikalas, kol jis išbėga lauk :)

 
  5. Pieną pavirinus jis nukeliamas nuo ugnies ir pastatomas 20 min. atvėsti, kol maždaug pasiekia 60 laipsniu temperatūrą.
  6. Dideliame puode sumaišome druską, actą ir 250 ml vandens. Į šį skysti iš aukštai supilame atvėsintą pieną. Iškart matosi kaip susitraukia varškė. Nemaišant palaukiam 8 min.





  7. Gautą masė su kiaurasamčiu susemtį į savo tofu gaminimo sistemą (marlė > skylėtas indas pro kurį galėtų nutekėti vanduo iš varškės), suslėgti su kokiu sunkiu daiktu ir laikyti apie 30 min.

Pavyksta pasidaryti apie 500-600 g tofu.

Visa eiga anglų kalba labai puikiai pavaizduota štai čia.
 Pupelių  išspaudos vadinamos okara. Jas visada išmesdavau, tačiau vakar sugalvojau, jog tai daryti labai gaila. Toliau - daržovių kepsneliai su okara :)

2012 m. birželio 20 d., trečiadienis

Superinė kalafiorų sriubikė

Pagaliau galiu kiek ilgiau pabūt namie. Nors galvoj krūvos minčių, krūvos reikiamų atlikt darbų, tačiau nugi nesugebu atsiSpirt pagundai ko nors skanaus skanaus. O ypač kai šaldytuve šypsosi kalafioras :) Visad grįžusi namo apsigyvenu virtuvėje. Ir gaminam skanumyyynus :)
Dar šiandien šėlau kaime! Buvo žiauriai kietai :o Susiradau draugių kiaulaičių, labai žavingos moterytės, bei karvyčių! Karvytės tai baisiai kuklios pasitaikė, niekaip neprisiviliojau pasikasinėjimui :)




Pastarąsias dienas jaučiuosi labai  turiningai praleidusi:Ir senai norėtą knygą perskaičiau, ir koliui pasiruošiau (tik reik Kaunan atvykt atsikaityt dar jį), ir namo grįžau, ir mamą veganiškais skanėstais palepinau ir dar palepinsiu, ir gimines aplankiau, ir šunelį pavedžiojau :D Žodžiu baisiai viskas nuostabu :)




Kalafiorų sriubytės recepčiukas: 

1 didelis kalafioras, susmilkintas į mažyčius žiedelius
3 morkos, supjaustytos griežinėliais
4 v.š. alyvuogių aliejaus
didelis žiubsnys juodųjų pipirų
1 vid. dydžio svogūnas, supjaustytas kubeliais
3 skiltelės česnako, smulkiai supjaustytos
1,25 l vandens
1 v.š. "sveikuolių" prieskonių mišinio
(arba 750 ml daržovių sultinio ir 500 ml vandens)
sauja šviežių krapų, susmulkintų
druskos, pagal skonį (jei naudotas kubelinis sultinys tai druskos gali ir nebereikėti :) )


Gaminimo eiga:

  1. Kalafiorai ir morkos sudedami į didelę skardą, apšlakstomi 3 v.š. aliejaus, viskas gerai išmaišoma ir dedama į 200 laispnių orkaitę 30-35 min. Laikas nuo laiko pamaišant. Kol šiek tiek pagelsta.
  2. Puode įpilamas šaukštas aliejaus, sudedami svogūnai ir česnakai, viskas apkepinama ant silpnos ugnies. Jei dedamas sveikuolių prieskonių mišinys,apkepinamas kartu su svogūnais ir česnakais.
  3. Supilamas vanduo (arba vanduo + sultinys), užverdama.
  4. Sudedamos apskrudintos daržovės, pipirai.
  5. Pavirus 10 min. iš puodo išimti trečdalį daržovių, sumalti su blenderiu. Sudėti atgal į puodą sutrintas daržoves ir krapus. Dar keletą minučių pavirus eiti pietauti :)
 GARDU!!!



4 porcijos.

Data kampe erzina, bet nebuvo kur dingt, per vėlai pastebėjau :)

2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Gragarsčių blyneliai

Galiu kasdien keikt žiemą. Baisiai sunku gyvent tokiam šalty. Niekur nosies kišt nesinori :)
Nesenai išsilaikiau farmakologijos egzaminą! Kaip gera ant dūšios :) ir kambarį pagaliau susitvakiau :) Nes mokantis kažkodėl įsivyrauja siaubinga netvarka :) Antklodės, pagalvės ir lapai.  Viskas bendroje krūvoje :)  Siaubas :) Ir dar nieko normalaus ir skanaus nespeju pasigamint, tad vėl burokėlių salotos buvo dažniausiai vartojamas maistas :) Fuj. Ir dar kart pasižadu sau kad ir kiek reik mokytis - valandą skirsiu pasigamint kažką velniškai skanaus :)
Kalbant apie skonį,  šitų žolių skonis keistas, bet susitaikius su juo netgi skanus. O blynuose tas keistas skonis kažkur išnyksta.


Gragarsčių blynelių receptas:

500 ml. miltų
600 ml. vandens
1 vid. dydžio smulkiai tarkuota bulvė
1 v.š. kviečių sėlenų
1 a.š. (ar daugiau) druskos
po didelį žiupsnį  juodųjų pipirų, maltų muskatų
5-6 svogūnų laiškai
didžiulė sauja stambiai pjaustytų gragarsčių
aliejaus, kepimui




 Gamybos eiga nelabai ypatinga. Tiesiog viską sumaišyt, po to sudėt svogūnų laiškus ir gragarstes. Į įkaitintą aliejų pilti po 1 didelį v.š. masės. Kepti iš abiejų pusių kol apskrus. Išsikepiau dyyydelę krūvą blynų. (~20-25). Užteks ne tik man :D Prie blynelių labai tinka adžika su baklažanais. Buvo puikūs pusryčiai!

Ačiū!



2012 m. sausio 5 d., ketvirtadienis

Prancūziškas troškinys - La ratatouille

 

Labai labai graži prancūziška daina :) O aš jau kuris laikas apsėsta Prancūzijos. Kaip norėčiau ten grįžt! Gal vasarą pavyks.  Dar labai noriu išmokt kalbėt prancūziškai. Bet čia vėl gi, reikia atidėt vasarai :)
O kaip naujus sutikot? Ką pasižadėjot sau ir kitiem? Ar jau pradėjot vykdyti savo pažadus? :) Aš vis dar ne. Man vis dar atostogos. Neprisiverčiu nieko daryt. Tinginys :)
Šį troškinį pradėjau gamint jau labai labai senai, jis vienas mano mėgstamiausių :)  Ir labai greit paruošiamas. O jau skonis toks, kad dar ir dar norisi :) Nors atrodo galbūt ne itin gražiai :)


La ratatouille pagaminti reikės: 

1 baklažano
1 jaunos cukinijos
1 raudonos paprikos
1 žalios paprikos
1 vid. dydžio raudonojo svogūno
1 vid. dydžio geltonojo svogūno
4-5 česnako skiltelių
6 pomidorų
3 v.š. alyvuogių aliejaus
druskos
pipirų
po 1 a.š. džiovintų bazilikų ir mairūnų
0,5 a.š. džiovinto raudonėlio (dar geriau jei turit šviežių)

Gaminimo eiga:

  1. Svogūnus, paprikas supjaustyti šiaudeliais, cukinijas ir baklažanus trikampėliais, pomidorus 0,5 cm dydžio kubeliais, česnakus smulkiai sukapoti.
  2. Puode įkaitinti aliejų, suberti svogūnus ir česnakus. Juos kepti ant labai silpnos ugnies 10-15 min. Svogūnai su česnakais turi karamelizuotis.
  3. I puodą suberti dalį daržovių, užbarstyti druskos, viską išmaišyti ir leisti keletą sekundžių "pasikaitinti", po to dėti vėl dalį daržovių, vėl druskinti ir vėl palaukti keletą sekundžių. Tai kartoti kol sudėsit visas daržoves išskyrus pomidorus. Viską patroškinti 5-7 min. ant vidutinės ugnies kartais pamaišant.
  4. Sudėti pomidorus, bei visus prieskonius.
  5. Troškinti pamaišant kol daržovės suminkštės. 
Labai skanu su duona. :)